Registrovat
0
Košík 0 Kč
O nás Josef Chejn, spol. s r.o. Josef Chejn, spol. s r.o. krmiva-chejn.cz 05.11.2020

Naši psi a kočky budou tak zdraví a pěkní, jak kvalitně je nakrmíme

Řešením je návrat k výživě, postavené na čistých, čerstvých surovinách, které zaručí zdraví i pohodu našich mazlíčků. Z historie firmy vznikla filozofie.

Zakladatel firmy Josef Chejn patří již po několik desetiletí k nejúspěšnějším chovatelům svatobernardských psů nejen v České republice. Během své chovatelské kariéry získal množství nejvyšších národních i mezinárodních ocenění.

Jedním z klíčových důvodů jeho úspěchů s tímto obřím plemenem, mimořádně náročným na výživu, bylo kvalitní krmení.
V dobách začátků chovu nebyla u nás dostupná průmyslově vyráběná, takzvaně komplexní a vyvážená krmiva, na trhu nebyly ani nejrůznější vitamínové a minerální doplňky výživy, které mají v široké škále nabídky k dispozici chovatelé psů (a koček) dnes. Tehdy, stejně jako nyní, ovšem platilo, že základem krmné dávky musí být kvalitní suroviny: u psů – původem masožravých šelem – především živočišná bílkovina, tedy maso.

Zdrojem vitamínů a minerálních látek pak byly stejně jako u volně žijících psovitých šelem vnitřnosti a chrupavčité části, doplněné zeleninou. Tento princip domácí přípravy a složení krmné dávky přenesl J. Chejn i do postupně se rozšiřující výroby krmiv pro psy a později i pro kočky.
Se zaváděním nových, šetrných technologií zpracování vstupních surovin v potravinářské kvalitě, využíval ve spolupráci s odborníky i moderní poznatky o výživě domácích mazlíčků.

Někteří výrobci krmiv stále uplatňují obchodní strategii, aby se krmivo pro psy a kočky líbilo a vonělo jejich majitelům. „Naše krmiva vyrábíme tak, aby obsahovala to nejlepší pro ty, komu jsou opravdu určena: pro psy a kočky,“ říká Josef Chejn.

Základní charakteristikou krmiv se značkou CHEJN tak zůstává, že jsou připravována stejně, jako pro vlastní psy zakladatele firmy.

S láskou ke psům a kočkám

Každý, kdo pracuje ve společnosti CHEJN, majitelé, vedoucí provozů, pracovníci výroby odbytu či expedice, jsou buď chovateli nebo majiteli psů a koček. A ti, kteří je přechodně nemají, tiše závidí (ale přejí) těm šťastnějším. Nejen z tohoto důvodu všichni více než rozumíme svým koncovým zákazníkům i jejich majitelům, a můžeme společně sdílet filozofii firmy.

Pomáháme bezprizorním a ztraceným zvířatům

Společnost CHEJN dlouhodobě podporuje útulky pro bezprizorní zvířata pravidelnými dodávkami krmiv. Je partnerem Národního registru majitelů zvířat (NRMZ, https://www.narodniregistr.cz/ ) a projektu „Pes 2011“.

Důsledná kontrola

Každá várka produktů je vícenásobně kontrolována ve všech výrobních fázích: od mísení přes plnění obalů až po sterilizaci. Díky relativně malým šaržím lze při případném zjištění jakékoli odchylky od kvalitativních standardů výrobu zastavit a odstranit příčinu. Do distribuce nemůže odejít produkt, který by nesplňoval nejvyšší standardy značky CHEJN.

Certifikace

Zdraví a spokojenost vašich – i našich – mazlíčků, je naší prioritou. Přispět k tomuto cíli usilujeme soustavným dohledem nad výběrem surovin a způsobem jejich zpracování. Suroviny pro výrobky pod značkou CHEJN jsou získávány výhradně od dodavatelů certifikovaných Státní veterinární správou. Produkty jsou registrovány Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským (ÚKZÚZ) a jakost je protokolárně, v pravidelných intervalech kontrolována. Státním veterinárním ústavem Praha a Výzkumným ústavem potravinářským Praha. Podléháme dozoru a kontrole Státní veterinární správy a Ústředního a kontrolního ústavu zemědělského. Samozřejmostí je zpracovaný a do praxe aplikovaný systém kontrolních kritických bodů HACCP.

Certifikáty a registrace:

CZ21712115
ÚKZÚZ 800488-01
EKO-KOM 00040098