Registrovat
0
Košík 0 Kč
Jak krmit Josef Chejn, spol. s r.o. Josef Chejn, spol. s r.o. krmiva-chejn.cz 05.11.2020

Jak krmit - stanovení optimální krmné dávky

Dobře nakrmit vaše mazlíčky a udržet je ve skvělé kondici je náš úkol

Ve chvíli, kdy si člověk ochočil, vědecky řečeno domestikoval psa a brzy na to kočku, převzal na sebe úkol postarat se o jejich výživu. Došlo k zásadní výměně rolí: zatímco do té doby pes pomáhal člověku ulovit kus masa k večeři, je teď na nás obstarat plnou misku psovi (o namyšlené kočce nemluvě).

Krmit psa nebo kočičku produkty značky CHEJN je ale opravdu snadné. Každý produkt plný masa obsahuje na obalu kromě údajů o složení také doporučenou denní krmnou dávku s ohledem na hmotnost zvířete.

Zkušení chovatelé ale dobře vědí, že jde o údaje orientační: vydatnost krmiva je třeba ověřit každodenní praxí. Správná velikost krmné dávky je taková, jež trvale udržuje zvíře v optimální kondici.

Jejími znaky není jen celková hmotnost, ale také aktivita a nálada zvířete, lesk a kvalita srsti, pevnost drápů a další znaky zdravého, spokojeného života psa či kočky. Velikost krmné dávky souvisí navíc s řadou dalších okolností, jako je individuální metabolismus (schopnost vstřebat a využít živiny z krmiva), věk, aktuální fyzické zatížení (výkon), teplota prostředí atd.

Poprvé CHEJN?

Pokud teprve začínáte s produkty značky CHEJN, mějte na paměti osvědčenou chovatelskou zkušenost: na nové krmivo přecházet postupně. Doposud používané krmivo nahrazujte produkty CHEJN v krmné dávce například tak, že je přidáte k oblíbené příloze (těstovina, rýže, vločky), aby měl organismus vašeho mazlíčka čas přizpůsobit se. Pocit pohody, dobrá kondice, pěkný vzhled, to je vaše odměna za kvalitní výživu.
Další informace na FAQ - nejčastější dotazy.